01.04.2013: Winny Puhh asub koostööle piraatidega?

Pressiteade
MTÜ Piraadipartei
01.04.2013
 
 
Winny Puhh asub koostööle piraatidega?
 
Piraadipartei otsustas nädalavahetusel toimunud erakorralisel üldkoosolekul valida oma maskotiks karupoeg Puhhi ja loosib otsuse sissepühitsemiseks mahlakuu liitujate vahel välja suure purgi mett. Üldkoosoleku otsuse seletuskirja järgi on Puhhis ühendatud piraadile olulised iseloomuomadused ja maailmavaade, kuid taga on seotud ka hulk piraatide jaoks sümboolse tähendusega seiku.
 
"Autoriõiguslik kultuuritõrje on sundinud Puhhi lahkuma oma töökohalt nukuteatris, kuid aega raiskamata on ta Winny Puhhi nime all tunginud maailma muusikateadvusse," väidetakse seletuskirjas. "Puhh on sama peatamatu nagu The Pirate Bay, mis reageerib igale sulgemiskatsele hoopis oma mõju laiendamisega." [1]
 
"Kuna ajakirjanduses on Puhhile tema tegevuse tõttu nukuteatris külge jäänud piraadi maine, siis käsitleme teda juba niigi ühena omade seast, aga soovime siiski ta meelitada meie aktiivsete toetajate hulka," kinnitab otsuseprojekti autor Meelis Kaldalu.
 
"Suure südamega piraatidena teeme selget vahet loomeisikute n-n lüpsmise ja nende loome õilistava jagamise vahel," selgitab juhatuse liige Märt Põder. "Me tunneme ja austame oma Puhhi ega tunne otsest vajadust teda piraatida. Selle asemel kutsume teda meiega ühinema, et võiksime üheskoos piraatlusest kasu lõigata."
 
Hiljutine Euroopa Komisjoni uuring [2] kinnitab, et piraatlus suurendab onlain-muusikapoodide külastatavust ja piraatlust ei tuleks seega käsitleda probleemina, vaid hoopis võimalusena.
 
"See oleks koostöö, millest võidaksid kõik osapooled. Aga võimalik, et siin lööb lihtsalt välja meie organisatsiooni loomaõiguslik külg," mõtiskleb Märt Põder.
 
"Pean Puhhi piraatide maskotiks sobivaks, kuna tas puudub täielikult valehäbi ja punnitatud poliitiline korrektsus. Ta julgeb endale nõuda mett ja muud maiust ning loogiku ja eksperimentaatorina ei jäta ta oma prioriteetide saavutamise nimel proovimata ühtegi uuenduslikku meetodit," kirjeldab oma iidolit piraat Meelis Kaldalu. "Minu poolt on igatahes aprilli liitujatele suur meepurk!"
 
 
 
Täiendavaid linke:
 
 
Piraadipartei on poliitiline algatus, mille eesmärgiks on koondada  inimesi, kes soovivad luua soodsat pinnast tõeliselt vabale, demokraatlikule ning kultuursele infoühiskonnale. Vt täpsemalt http://piraadipartei.ee/sissejuhatus, varasemad pressiteated http://piraadipartei.ee/press.