05.03.2013: Piraadipartei taunib presidendi ähvardust piirata sõnavabadust

MTÜ Piraadipartei
05.03.2013
Pressiteade
 
Piraadipartei taunib presidendi ähvardust piirata sõnavabadust
 
Võtmata seisukohta presidendile kohase netiketi teemal soovime rõhutada, et ka pelk vihjamine tsensuuri kehtestamisele on demokraatlikus riigis taunitav, eriti kui seda teeb riigi president suhtluses eraisikuga.
 
"Kolme löögi seadus", millega president Twitteris oma diskussioonipartnerit ähvardab, oli ka osa eelmisel aastal Euroopa Parlamendi poolt tagasi lükatud ACTA-kaubandusleppest, kuid see kõrvaldati ametlikust redaktsioonist läbirääkimiste käigus. Euroopas on selline seadus  kehtestatud Prantsusmaal, kuid seda peetakse eksituseks ning sellest drakoonilisest seadusest loobumine oli koguni praeguse president François Hollande'i valimiskampaania üks oluline osa.
 
"President Ilves on varemgi esinenud vaba infoühiskonna vaatepunktist vastakate  seisukohtadega, näiteks püüdis ta mullu maikuu Diplomaatias panna ühte patta tööstusspionaaži ja netipiraatlust," teab presidendi sõnavõttude põhjal rääkida Piraadipartei juhatuse liige Märt Põder: "Isiklik tsensuuriähvardus on aga enneolematu ega sobi kuidagi presidendile kultiveeritud infoühiskonna kaitsja kuvandiga."
 
Täpsem info "kolme löögi seaduse" kohta:
 
 
President Ilvese kõnealused "säutsud":