05.11.2012: Tehnoloogiaportaal valis Piraadipartei aasta uuendusmeelseimate demokraatide hulka

MTÜ Piraadipartei 
Pressiteade 
05.11.2012
 
 
Tehnoloogiaportaal valis Piraadipartei aasta uuendusmeelseimate demokraatide hulka
 
Lisaks Toomas Hendrik Ilvesele [1] on tehnoloogiaportaali Techcrunch 2012. aasta suurimate demokraatiauuendajate nimekirja mahtunud veel üks meil tuntud tegija, nimelt Piraadipartei. Piraadipartei on ära toodud "globaalsete kodanike" kategoorias koos digidiplomaatia guru Alec Rossiga.
 
Techcrunch tunnustab Saksamaa Piraadipartei poolt juurutatud otsedemokraatia vahendeid, mis on ühena vähestest jõudnud idee tasandilt igapäevasesse kasutusse. Oma eri kujudel on need nüüdseks kasutusel piraadiparteides üle kogu Euroopa, sh Eesti Piraadiparteis.
 
Saksa piraatidele kuulsust toonud "valgtagasiside" (liquid feedback) keskkond on ettepanekute sõnastamise ja hääletamise süsteem, mida kasutatakse lihtliikmete kaasamiseks poliitikakujundusse. Süsteemi eripäraks on ettepanekutele antud häälte valguvus, mis tuleneb esindus- ja otsedemokraatlike printsiipide ühendamisest ja mille eesmärk on võimalikult optimaalne kaasamine. Usaldus süsteemi vastu tagatakse kõigi hääletuste avalikustamisega, hääletamise salajasuse puudumine kompenseeritakse aga pseudonüümide kasutamisega.
 
Piraadiparteide globaalne mõõde, radikaalne transparentsus ja avatud lähtekoodi kasutamine tekitavad sünergiakeskkonna, milles iga kohaliku piraadipartei haru poolt juurutatud ja edu toonud vahend võetakse viivitamata kasutusele teiste piraadiparteide poolt. Seda vastastikku võimendavat plahvatuslikku arengut peabki silmas Techcrunch, kui ütleb, et piraadipartei on globaalselt oma haaret laiendamas.
 
"See on kõigile teada, et president Ilves on tunnustatud 'arvutinohik' ja infovabaduse eestvõitleja. Tulevikku vaadates on märkimisväärne hoopis oma võimalusi alles avastava Piraadipartei sattumine sellesse nimekirja," ütleb MTÜ Piraadipartei juhatuse liige Märt Põder. "Nüüdseks juba nelja liidumaa Maapäevas esindatud Saksamaa piraate iseloomustab kompromissitu lihtliikmete kaasamine poliitilistesse otsustesse ja nad on raputanud Saksamaa avalikkust oma radikaalse arusaamaga läbipaistvast poliitikast."
 
"Saksa piraatide ja üldse piraatide fenomen on lihtsate ja käepäraste tarkvaravahendite kasutamine ootamatult suurejooneliste ülesannete jaoks. Piraadid on hea näide sellest, kuidas vaba tarkvara võimestab aktiivset tavakodanikku lükkama käima täiesti uutlaadi poliitilisi protsesse," lisab piraat ja Euroopa Vaba Tarkvara Fondi ühinglane Heiki Ojasild.
 
Eesti Piraadipartei on 2009. aastal Rootsi Piraadipartei eeskujul loodud poliitiline algatus, mille eesmärgiks on koondada inimesi, kes soovivad luua soodsat pinnast tõeliselt vabale, demokraatlikule ning kultuursele infoühiskonnale. Piraadiparteil on praegu 39 registreeritud liiget. Piraadiparteist lähemalt: http://piraadipartei.ee/sissejuhatus
 
 
[1] Tehnoloogiaportaal valis Ilvese aasta uuendusmeelseimate demokraatide hulka http://www.postimees.ee/1029162/tehnoloogiaportaal-valis-ilvese-aasta-uuendusmeelseimate-demokraatide-hulka