20.06.2013: Piraadipartei heitis lõpuks Meelis Kaldalu üle parda

MTÜ Piraadipartei
Pressiteade
20.06.2013
 
 
Piraadipartei heitis lõpuks Meelis Kaldalu üle parda
 
Piraadipartei viskas skandaalse poliitaktivisti Meelis Kaldalu teisipäeval juhatuse otsusega usalduse kuritarvitamise ja maine kahjustamise eest ühingust välja. Väljaviskamise põhjused ulatuvad varasemasse aega, kuid otseseks ajendiks oli Kaldalu poolt saadetud libapressiteade, mis kasutas osi juhatuse poolt koostamisel olnud ja Kaldalule informatsiooniks edastatud pressiteate kavandist, kuid esitas neid enda soovitud valguses.
 
"Mind hämmastab nahhaalsus, millega Kaldalu oma aktsioone on korraldanud," meenutab juhatuse liige Eero Elvisto. "Ja et ta veel peale üldkoosolekut, kus ta oleks napilt välja visatud, omavolitses ning Piraadipartei juhatuse liikmete eest pressiteate saatis, võtab väheke sõnatuks. Seega arvasime juhatuse liikme Julia Rinsoga, et antud tegevus on viimane piisk karikas Kaldalu liikmelisuse lõpetamiseks."
 
"Arvestades Meelise impulsiivset käitumist ei pea ma õigeks temaga ühingu tasandil koostööd jätkata," arvab Rinso.
 
"Noored ja värsked juhatuse liikmed läksid Meelise teo peale nii äksi täis, et polnud mingit šanssi neid peatada," kirjeldab Märt Põder tekkinud olukorda. "Mulle isiklikult tundub juba väljaviskamine kui selline piraatliku organiseerumise raames võrdlemisi arusaamatu kategooria ja ma ennustan, et Meelis jätkab oma aktsioonidega samas vaimus ning seda sõltumata oma formaalsest staatusest. Aga üldsusele annab ehk väljaviskamine mingis mõttes positiivse signaali. Milleks üldse meile partei, kui aeg-ajalt kedagi välja ei visata?"
 
Kaldalu ühingust välja viskamisega soovib Piraadipartei juhatus rõhutada, et skandaalse poliitaktivisti tulevased ettevõtmised ei ole seotud ühingu tööga, nimetagu ta end seejuures piraadiks või kellekski teiseks.
 
Kaldalu võeti Piraadipartei liikmeks sellle aasta 15. jaanuaril ning sai laiemalt tuntuks juba kuu aega hiljem Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtu värvika külalisena. Ta viimatine aktsioon valimiskomisjoni arvutiga päädis aga politsei poolt tagaotsitavaks kuulutamisega, mille peale Piraadipartei distantseeris end tema tegevusest. [1] 15. juunil toimunud üldkoosolek [2] pidi otsustama Kaldalu saatuse ning tasavägise hääletuse tulemusena jäi ta ühingu liikmeks, kuid tingimusel, et ühingu juhatus võtab tema tegevuse kohta avalikult hukkamõistva seisukoha. Kui ühingu juhatus oli koostanud vastavasisulise pressiteate kavandi ning näitas seda kõnealusele liikmele, siis otsustas see pressiteate "piraatida" ja juhatuse teadet ennetades saata välja sellest enda poolt täiendatud versiooni, mis näitas Kaldalu ebakohaselt heas valguses. [3]
 
Piraadipartei on 2009. aastal Rootsi Piraadipartei eeskujul loodud poliitiline algatus, mille eesmärk on koondada inimesed, kes soovivad luua soodsat pinnast tõeliselt vabale, demokraatlikule ning kultuursele infoühiskonnale. Ühingul on hetkel 43 liiget. Varasemaid pressiteateid jm infot vt http://piraadipartei.ee/press.