23.06.2014: Piraadipartei jätkab poliitikauuendust ning võtab suuna Riigikogule

MTÜ Piraadipartei
23.06.2014
Pressiteade

Piraadipartei jätkab poliitikauuendust ning võtab suuna Riigikogule

Piraadipartei üldkoosolekul valitud juhatus seadis eesmärgiks erakonna registreerumiseks vajaliku 500 liikme kogumise ning osalemise Riigikogu valimistel.

Üldkoosolek toimus 21. juunil Tartus ning juhatusse valiti Märt Põder, Heiki Ojasild, Eero Elvisto ja Mart Stöör. Uus juhatus lubas tegeleda senisest enam ühiskonda mõjutavate ja praktilist väljundit omavate projektidega ning tuua sellega ühingusse uusi liikmeid.

Juhatus tutvustas oma plaani infovabaduse ja eraelu puutumatuse ideedele laiema kandepinna leidmiseks ning muutuste toomiseks poliitikasse, osaledes jätkuvalt uue põlvkonna väärtusi edendavates poliitilistes algatustes. Aasta pikkuseks perioodiks valitud juhatus seadis eesmärgiks koguda erakonna registreerimiseks vajalikud 500 liiget ning osaleda oma infoühiskonna programmiga Riigikogu valimistel.

Piraadipartei ühendab poliitilisi aktiviste, kelle eesmärgiks on luua pind tõeliselt vabale ja kultuursele infoühiskonnale. Tartus on piraadid olnud edukad kohalikel valimistel, aidates valimisliidul Vabakund saada kolm kohta linnavolikogus. Euroopa Parlamendi valimistel osalesid piraadid infoühiskonna programmiga sõltumatu kandidaat Silver Meikari kampaanias, kes oli 6008 häälega üksikkandidaatidest üks edukamaid.