24.03.2014: Euroopa piraadid lähevad valimistele ühisprogrammiga

Pressiteade
MTÜ Piraadipartei
24.03.2014

 

 

Euroopa piraadid lähevad valimistele ühisprogrammiga

Nädalavahetusel toimunud läbi aegade suurimal Euroopa piraadiparteide konverentsil Brüsselis loodi Euroopa Piraadipartei, mille asutajateks on lisaks Eesti Piraadiparteile veel 15 piraadiorganisatsiooni eri Euroopa riikidest. Euroopa Piraadipartei egiidi all on läbi räägitud ja kinnitatud Euroopa piraatide ühine valimisplatvorm Euroopa Parlamendi valimisteks, mis on aluseks eri liikmesriikide piraadiparteide platvormidele. [1]

Euroopa Piraadipartei esimeheks valiti Euroopa Parlamendi saadik ja Rootsi Piraadipartei liige Amelia Andersdotter, aseesimeesteks Martina Pöser ja Maxime Roquet.

“Meil on vaja paremat visiooni Interneti kohta, kus Euroopa näeks Internetti millenagi, mis on tema enda sarnane, et me saaksime ära kasutada Euroopa tugevust ja mitmekesisust ühtlasi Interneti tugevuse ja mitmekesisuse kindlustamiseks,” ütles Amelia Andersdotter. [2]

“Oleme osalenud katusorganisatsiooni loomise protsessis juba algusest peale ja selle lõpule jõudmine kinnitab, et piraadiliikumisel on ühtne maailmavaade ja reaalne võimekus selle eest seista Euroopa Liidu tasemel,” osutab asutamiskoosolekul Eesti piraate esindanud Märt Põder. “Neli päeva väldanud konverentsi raames koordineerisime lõplikult ka oma strateegia eurovalimisteks ning kindlasti on järgmise Euroopa Parlamendi koosseisus on juba kolm korda rohkem piraate kui praegu. Eesti Piraadipartei kandidaadid valimisteks avalikustame selle nädala jooksul ning teeme kõik, et saata Euroopa Parlamenti hoidma ära tulevasi ACTA-sid ning seisma vaba ja kultuurse infoühiskonna eest ka Eesti piraat.”

Alus Euroopa katusorganisatsiooni loomisele pandi juba 2012. aastal allkirjastatud nn Praha deklaratsiooniga, millele järgnesid kahe aasta jooksul ettevalmistavad kohtumised nii online´is kui mitmetes Euroopa linnades. Euroopa Piraadipartei manifest ja põhikiri sai lõpliku kuju 2013. aasta sügisel ning asutamiskoosolek toimus 21. märtsil Rootsi Piraadipartei eurosaadikute eestvedamisel Euroopa Parlamendis. Eesti Piraadiparteid esindas asutamiskoosolekul organisatsiooni juhatuse liige Märt Põder. Eesti Piraadipartei on Euroopa Piraadipartei asutajaliige.

[1] https://europeanpirates.eu/european-pirate-party-founded-brussels
[2] https://www.youtube.com/watch?v=ZNh0xDDs5ok