20.05.2016: Piraadipartei esitab Kaur Kenderi presidendikandidaadiks

Piraadipartei
20.05.2016

PRESSITEADE
 

Piraadipartei esitab Kaur Kenderi presidendikandidaadiks

Piraadipartei tunnustab Kaur Kenderit sõna-, loome- ja mõttevabaduse ning privaatsuse põhiseaduslike printsiipide toetamisel portaali Nihilist.FM tegevusega, taunib kirjaniku vastu suunatud moralistlikku näidisprotsessi ja esitab Kenderi oma presidendikandidaadiks.

Piraadipartei liikmed on korduvalt teinud ettepaneku Kaur Kenderit tema sõnavabaduse alase tegevuse eest tunnustada, sest portaal Nihilist.FM astub julgelt vastu ühiskonnas pead tõstvale moralistlikule tsensuurile, sj endatsensuurile jm mõttevabaduse piiramise varjatud eri pehmetele meetmetele. Kenderi kompromissituse tõttu kunstnikuna on ta ka ise sõnavabaduse näidisprotsessis kohtualune. Seetõttu on Piraadipartei juhatus käinud oma laupäevasele üldkoosolekule [1] välja Kaur Kenderi kui organisatsiooni ametliku presidendikandidaadi sügisesteks presidendivalimisteks.

Piraadipartei esitab Kenderile tema kandidaadiks sobivuses veendumuseks räpiprõmaka vormis väljakutse täna õhtul Vene tn 37 õues toimuval Okymi laivil peale kl 19. [2]

"Minu tähelepanu äratas Kaur juba 00ndate alguses, kui ta korraldas kalli raha eest e-maili kirjutamise kursusi, mille materjalide põhiosa moodustas filosoof Aristotelese retoorikakäsitlus," osutab Piraadipartei juhatuse liige Märt Põder. "Ükski teine väljaanne peale Nihlist.FM-i pole mõistnud pseudonüümsuse ja anonüümsuse fundamentaalset iseloomu mõtte- ja loomevabaduse tagamisel, seda saab mõista ainult inimene, kellel on endal autentne vajadus mõtelda ja ütelda vabalt, ilma soovmõtlemise ja stampideta. Suvaline leheveeru arvamusliider sellistest asjadest üldiselt aru ei saa."

Piraadipartei korraldab sel nädalavahetusel Talsinki Pirate Weekend nime all koos Soome piraatidega rea aktivistide üritusi [3], mille osaks on ka laupäeval kl 10 algav üldkoosolek. Aktivismi staabiks reedel on kultuuriklubi Kelm Vene tn 33, kus toimub ka vaba, st autoriõiguse koormata tantsumuusika pidu. [4]

Pikemalt Nihilist.FM artiklis:

* http://nihilist.fm/kender-presidendiks-tosiselt/

Viited:

[1] http://piraadipartei.ee/yldkoosolek2016
[2] https://www.facebook.com/events/125007377907435/
[3] http://piraadipartei.ee/talsinkipirates2016
[4] https://www.facebook.com/events/1095189387207413/