05.05.2014: Silver Meikar astub täna ristküsitluseks piraatide ette

PRESSITEADE
MTÜ Piraadipartei
05.05.2014

Silver Meikar astub täna ristküsitluseks piraatide ette

Europarlamendi valimistel Euroopa piraadiparteide ühist valimisprogrammi [1] toetada lubanud üksikkandidaat Silver Meikar astub täna ristküsitluseks piraatide ja muude infovabaduse aktivistide ette, et selgitada oma arusaamist piraatide programmist.

Ülekuulamine toimub algusega kl 19 Tallinna koostöötamise keskuses Rävala pst 8 kümnendal korrusel ning seda kantakse üle ka Interneti aadressil http://piraadipartei.ee/striim. Küsimusi saab jooksvalt esitada nii kohapeal kui ka üle neti.

Euroopa piraatide valimisprogramm keskendub põhiõigustele ja kodanikuühiskonna jõustamisele infoajastul.

Peamisteks teemadeks on avaliku sektori läbipaistvus, eraelu kaitse ja jälgimisühiskonna peatamine, sõna- ning ajakirjandusvabadus, autoriõiguse reform koos vabakultuuri edendamisega, teaduse ja selle tulemuste kättesaadavus ühiskonnale, patentide roll infoajastul, europarlamendi osalus rahvusvaheliste kaubandusleptingute sõlmimisel ja loomulikult võrgupoliitika.

"Oleme Silver Meikariga nendel teemadel suhelnud juba poolteist aastat," kinnitab Piraadipartei juhatuse liige Märt Põder. "Kuigi ta on meie arvates näidanud end infoühiskonna küsimustes piisavalt pädevana, et olla piraatide kandidaat, siiski peab olema igaühel võimalus selles ise veenduda. Teeme seda avalikult, et kõik Silveri kandideerimisega seonduv saaks selgeks ilma igasuguse kahtlusevarjuta."

Silver Meikar rahastab oma Euroopa Parlamendi kampaaniat annetuste teel ning kogus kautsjoni maksmiseks vajaliku summa vähem kui 24 tunniga. Ta on lubanud viia europarlamendis ellu Euroopa piraadiparteide ühist valimisprogrammi ning võtta oma europarlamendi kontorisse selle eest vastutavana tööle ühe piraadi. Meikar sõidab valimiskampaania raames koos oma tulevase Euroopa Parlamendi kontori ja kaasmõtlejatega läbi kõik Eesti maakonnad. Sõit algas 30. aprillil Tartust, kampaaniat on käidud tegemas juba Narvas, Tallinnas, Paides, Kuressaares ja paljudes väiksemates kohtades.

[1] http://piraadipartei.ee/euro2014-programm
[2] http://www.coworking.ee/