26.02.2013: Piraadipartei soovitab Meelis Kaldalul vabandust paluda

Pressiteade
MTÜ Piraadipartei
26.02.2013

Piraadipartei soovitab Meelis Kaldalul vabandust paluda

Meie vastse liikme Meelis Kaldalu aktsioon presidendi kätlemistseremoonial oli tema isiklik algatus ja vastutus selle eest lasub ainult temal enesel. Omalt poolt soovitame tal proua Evelin Ilveselt avalikult vabandust paluda.

Kaldalu väide, et Piraadipartei on ainuke poliitiline algatus, mis kiidab heaks "Delfi kommentaatorite töö" [1], on küll ilmselt tõsi, kuid ilma kontekstita sisutühi. Me ei pea tõesti õigeks sõnavabaduse piiramist Internetis ega ole rahul Leedo ja Seli kaasuste lahendustega, mis püüavad keelata kommentaatoritel muuhulgas väljendite nagu "suur suli" või "nürimeelne jõujunn" kasutamist. [2] Tsensuuri asemel näeme lahendusena portaale ja keskkondi, mis suudavad teisendada rahva poolt kommentaariumidesse valatud energia tähendusrikkaks väljundiks. [3]

Takistuseks selliste portaalide arengule on rahvaalgatuse seadusliku määratluse puudumine, mis on olemas naaberriikidest nii Lätis kui Soomes, aga ka Saksamaal ja koguni Euroopa Liidu üleselt. Rahvaalgatuse seadustamine annaks reaalse võimaluse Rahvakogu-laadsetele e-demokraatia algatustele ja kasutaks maksimaalselt ära Eesti e-riigi potentsiaali.

[1] http://publik.delfi.ee/a/65735646
[2] https://blogs.fsfe.org/repentinus/estonian/2012/10/03/vox-populi-tasalul...
[3] http://boamaod.github.com/blog/2013/01/18/demokraatiate-yhitamisest/

---

Meelis Kaldalu on MTÜ Piraadipartei liige alates 15. jaanuarist 2013.

Piraadipartei on poliitiline algatus, mille eesmärgiks on koondada inimesi, kes soovivad luua soodsat pinnast tõeliselt vabale, demokraatlikule ning kultuursele infoühiskonnale. Vt täpsemalt https://piraadipartei.ee/.